+(90) 258 264 32 47
info@askurasansor.com
Mehmetçik Mh. İnönü Cd. No: 121/A

Asansör Bakım Hizmetleri

Teknik Servis

Kamusal Alanlar

Kamusal alanlardaki asansörlerde engelsiz yaşam için fırsat eşitliği yaratılır.

Kişisel Kullanım

Kişisel yaşam alanlarında ekonomik çözümlerle engeller kaldırılır.

Sağlık & Turizm

Sağlık ve turizm tesislerinde ihtiyaçlara özel çözümler uygulanır.

Kamusal alanlarda insan asansörleri öncelikle (01 Eylül 2017 sonrasında) TS EN 81-20 ve EN 81-70 standartlarına uygun olmalıdır.

İnsan asansörlerinin uygulanamadığı ancak ihtiyaç olunan yerlerde ise asansör sınıfının dışında kalan, TS EN 81-41 Standardı ile 2006/42/AT Makine Emniyet Yönetmeliğine uygun yönetmelikteki adı Kaldırma Platformu olan Engelli Asansörü uygulanır.

Bunların dışında kalan kısıtlı uygulama alanlarında merdiven kenarı, trabzan üstü vb. merdivenlerin tırmanma açısına paralel ve merdiven yönünü takip eden platformlar uygulanır.

Kamusal alanlardaki uygulamalara benzerlik göstermekle birlikte yaygın olarak asansör sınıfının dışında kalan Engelli Asansörleri ve merdiven/trabzan üstü engelli platformları uygulanır.

Tercihen, engelli asansörleri kuyu dibi gerekmeksizin yapının dış cephesinden ya da yapı içinde uygun bir dar alanda tesis edilir.

Kamusal alanlardaki uygulamaların paralelliğinde Sağlık Bakanlığının Tıp Merkezleri ve Hastaneler için istediği direktifler doğrultusunda ihtiyaç olunan ürünler tesis edilir.

Ek olarak sağlık turizmi için termal  havuzlar vb. tesislere erişim için özel koltuklu asansör ve platform çözümleri sunulur.