+(90) 258 264 32 47
info@askurasansor.com
Mehmetçik Mh. İnönü Cd. No: 121/A

Mevsimlere Göre Bakım Değişir Mi?

Havaların ısınmasına ve soğumasına bağlı olarak asansörlerin metal aksamlarında, hidrolik yağı ile çalışan tahrik ünitelerinde, amortisör ekipmanlarında ve tek/çift hızlı asansörlerin fren donanımlarında sıcaklık değişimlerinin fiziksel etkileri görülmektedir.

Ancak bu etkiler sadece mevsim değişimlerinde yaşanan sıcaklık değişimlerinde değil daha çok günlük hayatta asansörün kullanım sıklığına bağlı olarak oluşan anlık değişimlerde gözlemlenir. Örneğin bir hastanede yoğun çalışan asansör ile gün boyu yatan konuttaki bir asansörün sıcaklık değişimlerine bağlı ihtiyaçları aynı olamaz.

Bu durumda her bir asansörün kullanım sıklığı ve kullanım alışkanlıklarına göre bir kimliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Asansörlerine kendine has kimliği dikkate alınarak yapılacak olan aylık düzenli bakımlar ve mevsim geçişleri dönemlerine denk gelen aylık bakımlar içerisindeki hassas yaklaşım ile asansörler her şartta çalışmaya hazır hale gelecektir. Yani otomobillerdeki gibi kış bakımı tarzı özel bakıma gerek yoktur.

Asansör işletme, bakım ve periyodik kontrol yönetmeliğine göre düzenli aylık bakımları yapılan her asansör hizmetinizdedir.